Shakespeare Anısına Kısa Film Yarışması
GENEL

“Hamlet”, “Othello”, “Romeo ve Juliet” gibi ölümsüz eserlerin yazarı Shakespeare, ölümünün 400. yılında tüm dünyada çeşitli etkinliklerle anılıyor. Türkiye’de de pek çok etkinlik yapıldı ve anmalar yıl sonuna kadar devam edecek.

Bu bağlamda British Council, dünya çapında gerçekleştirilecek Shakespeare programının bir parçası olma fırsatı veren Shakespeare Kısa Film Yarışması düzenliyor.

Katılımcılardan beklenen -ister Shakespeare’in bir oyununun tamamı, ister bir sonesi ya da tiyatro karakterlerinden esinlenen- Shakespeare’i odağa alan bir kısa film çekmeleri.

Yarışmaya gönderilen videolar daha sonra dünya genelinde oylamaya sunulacak ve her ay en çok oyu alan çalışma “ayın videosu” seçilecek. Yıl sonunda “ayın videoları” arasından seçilecek birinin sahibi ise yarışmanın galibi olacak. Bu kişi Birleşik Krallık’a bir seyahat ile kariyer gelişimi atölyelerine katılım hakkı ve çalışmalarına devam etmek için ekipmanlar kazanacak.

Yarışmaya Shakespeare’den esinlenen ve yetişkinlere yönelik içerik içermeyen 5 dakikadan kısa filmler kabul edilecek. Filmlerin İngilizce olması veya İngilizce altyazıyla sunulması gerekiyor.

Başvuru için: http://www.britishcouncil.org.tr/programmes/shakespeare-lives/shakespeare-short-films-competition

Diğer Genel İçerikleri