'Mesleğimiz Yayıncılık Çalıştayı'
Mesleğimiz Yayıncılık Çalıştayı Bu Hafta Sonu Gerçekleşiyor!
GENEL

Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından 1-2 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbul Şile’de “Mesleğimiz Yayıncılık Çalıştayı” yapılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Avrupa Birliği tarafından desteklenen çalıştay Türkiye’den yayıncılık sektörü temsilcilerinin yanı sıra yurtdışından da konuk ağırlayacak. Uluslararası Yayıncılar Birliği (IPA) Başkanı Richard Charkin, çalıştayın ilk gününde bir konuşma yapacak.

İlk gün saat 10.30’da Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal’in konuşmasıyla başlayacak çalıştayın o günkü diğer konuşmacıları Mesleğimiz Yayıncılık Projesi Koordinatörü Ebru Şenol, projenin sektör uzmanı Sevengül Sönmez ile mesleki yeterlik uzmanı Dr. İrfan Mısırlı olacak. Mısırlı aynı gün “Avrupa Yeterlik Çerçevesi Nedir?” konusunda bir sunum da gerçekleştirecek. Ayrıca Yonca Cingöz proje hakkında ayrıntılı bilgi sunacak.

İkinci gün öğlene kadar sürecek oturumda ise meslek çalışma grupları oluşturulacak ve sonrasında çalıştayın genel değerlendirilmesi yapılacak. Sonuç değerlendirmesi Türkiye Yayıncılar Birliği’nce kamuoyuyla paylaşılacak.

Mesleğimiz Yayıncılık Çalıştayı

Diğer Genel İçerikleri