Bursa 15. Kitap Fuarı Açılıyor!
GENEL

Kitap Fuarları ülke genelinde hız kesmeden devam ediyor. TÜYAP Kitap Fuarlarının Mart ayındaki durağı Bursa olacak. 18-26 Mart tarihleri arasında 9 gün süreyle TÜYAP tarafından TÜYAP Bursa Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Bursa 15. Kitap Fuarı , Bursa ve civar şehirlerdeki okurlar ile 300 yayınevini ve 80 kültür etkinliğini buluşturacak.

Bu yıl on beşinci yaşını kutlayacak olan Bursa Kitap Fuarı ’ndaki en büyük yenilik İstanbul Kitap Fuarı’nda 29 yıldır, İzmir Kitap Fuarı’nda ise 8 yıldır düzenlenmekte olan ‘Onur Konuğu’ uygulamasının üçüncü olarak Bursa Kitap Fuarı ’nda da bu yıl başlayacak olması. Bursa 15. Kitap Fuarı’nın ilk onur konuğu öykü yazarı Cemil Kavukçu olacak. Ayrıca Türkan Şoray, Doğan Hızlan, Gülten Dayıoğlu, Murahtan Mungan, Ayşe Külin, Hasan Ali Toptaş, Canan Karatay, İlber Ortaylı, Mazhar Alonson, Cem Yılmaz Kahraman Tazeoğlu gibi yazarlar fuar boyunca okurlarıyla buluşacaklar.

Bursa Kitap Fuarı ’nın 15. yılı kapsamında ise fuar süresince “15. Yıl Özel Söyleşileri” düzenlenecek. Bu başlık altında düzenlenecek okur ve yazar buluşmalarında Ahmet Ümit, Tarık Tufan, Blogcu Anne Elif Doğan, Hüsnü Arkan, Celil Oker, Nihat Sırdar ve Cemalnur Sargut farklı konu başlıklarında söyleşecekler. Fuarın hafta içi günlerinde ise çocuk ve gençlere özel etkinlik ve söyleşiler genç kitapseverlerle buluşacak.

Ayrıca bu yıl Bursa 15. Kitap Fuarı ’nda Nilüfer Belediyesi tarafından Nazım Hikmet’in 115. Yaşı için hazırlanan “Nazım’ı Yazanlar” sergisi kitap fuarının ziyaretçileriyle buluşacak. Sergide, Ara Güler’den Orhan Pamuk’a, Fazıl Say’dan Zülfü Livaneli Ayşe Kulin, Mehmet Aksoy ve Genco Erkal’a uzanan geniş bir yelpazede sanatçı ve yazarlardan toplam 121 ismin eserlerinden alıntılar ve fotoğraflar yer alacak.

18-25 Mart tarihlerinde 10:00-19:30 saatleri arasında, son gün olan 26 Mart tarihinde ise 10:00-19:00 saatleri arasında ziyarete açık olan Bursa 15. Kitap Fuarı ’nda düzenlenecek olan imza günlerini ve etkinlik listesini ise bu linklerden inceleyebilirsiniz.

Diğer Genel İçerikleri