Salinger'in evi misafirhane oluyor!
Salinger’in Evi Kariskatürist Misafirhanesine Dönüşüyor
GENEL

Münzevi yazar J.D. Salinger’in evi, karikatüristler için bir misafirhaneye dönüştürülüyor.

Salinger, Cornish, New Hampshire’daki evine 1953 yılında, “Çavdar Tarlasında Çocuklar” (ya da “Gönülçelen”) adlı romanını yayımladıktan iki sene sonra, “Dokuz Öykü” kitabını yayımladığı sene taşındı. 1965 yılında “Hapworth 16, 1924”ün ardından bir daha roman yayımlamadı, insanlardan uzaklaştı ve 2010 yılında yaşamını kaybetti. Cornish’deki bu ev, geçtiğimiz yaz karikatürist Harry Bliss tarafından satın alındı ve Bliss şimdi burayı bir misafirhaneye dönüştürmek için Centre of Cartoon Studies (Karikatür Çalışmaları Merkezi) adlı bir eğitim kurumuyla birlikte çalışıyor.

Bliss’in söylediğine göre, Salinger yalnız kalıp çalışmak için bu eve gelmeyi seviyordu ve ilk evliliği sona ererken de burada kalmıştı. Garajın üstünde yer alan bu stüdyo daireye, ana mülkten buraya doğru uzanan bir tünelle de ulaşmak mümkün. Salinger, dışarıya görünmeden mülkü içinde bu şekilde dolaşıyordu.

salinger2

“Muazzam işler yaratmak isteyen karikatüristler için besleyici bir ortam yaratma” amacıyla tasarlanan misafirhane, şu anda başvuruları kabul ediyor ve şubat ayı itibarıyla açılacak. Merkezin açıklamasına göre misafirhanede kalmak isteyenlerin karikatür yeteneğiyle birlikte kar lastikli ya da dört çeker bir otomobile sahip olması ya da kiralaması, yürüme yolunu küreklemekten ya da nem alıcı cihazı temizlemekten mutlu olması ve “kırsal koşullarda yaşamaktan rahatsız olmaması” gerekiyor.

Merkez açıklamasında, “Yaklaşık 48 metrekarelik bir alana kurulu olan bu kuytudaki eve, yaklaşık 1.5 millik dolambaçlı bir toprak yoldan geçerek ulaşılıyor. Tek yatak odalı evde bir mutfak, stüdyo ve ayaklı küvet bulunuyor,” dedi ve seçilen katılımcıya 600 dolar (yaklaşık 1800 lira) ödeme yapılacağını açıkladı.

Kaynak: http://www.realclearlife.com/2016/09/25/heres-how-you-can-get-paid-to-live-in-j-d-salingers-house-for-a-month/

 

 

 

 

 

 

Diğer Genel İçerikleri